OCEAN21 - składniki:

 
:: Algae Extract (8)
.
:: Pau D'Arco
.
:: Carrot Extrakt
.
:: AloeVera Juice
.
:: Cranberry Juice Concentrate
.
:: Red Beet Extrakt
.
:: Blueberry extract
.
:: Grape Extrakt
.
:: Trace Mineral Complex


Szukaj w serwisie:  
 

.


.:: MINERAŁY - PIERWIASTKI ŚLADOWE ::.
.::  FOSFOR ::.

Ciekawostka

ATP odkrył w 1929 roku niemiecki chemik Karl Lohmann. Jego funkcję cząsteczki przenoszącej energię w komórce wykazał Fritz Lipmann za co został w 1953 r. uhonorowany nagrodą Nobla. Pierwszą syntezę ATP in vitro przeprowadził w 1948 r. Alexander Todd, co przyniosło temu uczonemu nagrodę Nobla z chemii w 1957 r. Kolejne nagrody Nobla związane bezpośrednio z ATP otrzymali: Peter D. Mitchell (1978) za powiązanie gradientu stężeń jonów wodorowych z syntezą ATP, Paul D. Boyer i John E. Walker (1997) za zbadanie mechanizmu działania syntazy ATP oraz w tym samym roku Jens C. Skou za badania nad pompą sodowo-potasową zależną od ATP.

W organizmie zdrowej osoby o wadze 70 kg znajduje się około 780 g pierwiastków fosforu.

Dzienne zapotrzebowanie na fosfor wynosi 800 mg dla zdrowych osób i 1200 mg dla kobiet w ciąży i karmiących matek.

Niedobory fosforu w organizmie mogą powodować utratę masy ciała, demineralizacje kości (fosfor jest potrzebny w tworzeniu fosforanu wapnia -  jednego z głównych składników kości), osłabienie, brak apetytu i sztywność stawów, równiez anemię, zaburzenia centralnego układu nerwowego i trudności w oddychaniu.

Nadmiar fosforu w diecie może zakłócać wchłanianie wapnia, żelaza, magnezu i cynku w jelitach.

O znaczny nadmiar fosforanów dziś bardzo łatwo jest we współczesnej diecie, a to powoduje wiele chorób m.in.: osteoporoza, osteomialgia, demineralizacja kości, osłabienie zębów i wypadanie, próchnica, brak apetytu,  utrata masy ciała i wiele innych.